Sık Sorulan Sorular Title

Psikoloji veya ruh bilimi, davranışı ve zihini inceleyen bilimdir.

Psikiyatri; akıl hastalıklarının teşhisi, tedavisi ve önlenmesi ile uğraşan bilim ve hekimlik dalı.

Psikanaliz Sigmund Freud'un çalışmaları üzerine kurulmuş bir psikolojik kuramlar ve yöntemler ailesidir. Bir psikoterapi tekniği olarak psikanaliz, hastaların zihinsel süreçlerinin bilinçdışı unsurları arasındaki bağlantıları ortaya çıkarmaya çalışır.

Hekimliğin ruh ve sinir hastalıkları ve kişide görülen önemli uyumsuzlukları tanılamaya, sağaltmaya, önlemeye uğraşan uzmanlık dalı.

Depresyon (majör depresif bozukluk) nasıl hissettiğinizi, nasıl düşündüğünüzü ve nasıl davrandığınızı olumsuz etkileyen yaygın ve ciddi ancak tedavi edilebilen tıbbi bir hastalıktır. Depresyon sürekli üzüntü halinde olmaya ve zevk veren durumlardan keyif almamaya yol açar.

Birçok psikiyatrik rahatsızlıkta doktorun önerdiği doz ve sürede ilaç kullanımı yeterli olur.

Tedavi. Sağlığı bozulmuş olan bireyi sağlıklı duruma kavuşturma amacıyla yapılan tıbbi işlemler bütünüdür. Özel tedavi şekillerine terapi adı verilmektedir. Tek başına ruhsal yolla tedavi şekline de terapi denilmektedir.

Bir psikoloğa gitmek için illa kanıtlanmış ve onaylanmış bir psikolojik sorununuz olmak zorunda değil. Stresli zamanlarınızda ve günlük yaşantınızda ki mutluluğunuz, enerjiniz düştüğünde size pozitif düşünmek için yol gösterebilecek psikologlara danışabilirsiniz.

ACİL DURUMLARDA HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN